Blogs van de week

Blogs van de week

De blog van deze week gaat over de betekenis die ‘Hemelvaart’ ook kan hebben over de waardigheid in ons leven

 

“… die in de hemel is”
Wat moet je met “Hemelvaart” nu we weten van uitdijend heelal dat miljarden jaren oud is en miljoenen lichtjaren ruim. Of maakt dat juist duidelijk dat je de zin uit de eerste lezing: “werd hij ten aanschouwen van hen omhoog geheven en een wolk onttrok hem aan hun ogen” niet letterlijk moet verstaan? Dat het veeleer probeert te beschrijven dat Jezus voortaan niet zoals vroeger, maar op een andere, hemelse wijze met hen zal zijn. Zeg maar, zoals: “Onze vader die in de hemel is”? Immanuel Kant schrijft: “Alles wat waarde heeft, heeft ook een prijs. De mens echter heeft geen waarde, maar waardigheid.”. Bij het woord “verrijzenis” kun je nog denken dat het leven weer opgenomen wordt, gewoon weer verder gaat. “Hemelvaart” zegt juist dat het niet gewoon verder gaat, maar daar boven uit stijgt en een nieuwe waardigheid krijgt.

Henk Bloem, pastor

 

Meer verdieping in de lezingen van komende zondag: lees hier

2018-05-10T12:32:10+00:008 mei, 2018|Nieuws|

Wij maken gebruik van cookies om je een zo goed mogelijke ervaring op onze website te geven. Om jouw voorkeur te registeren moet jouw browser cookies accepteren. Meer informatie over ons beleid en het instellen van cookies kun je in onze privacy- en cookieverklaring vinden. Als je gebruik maakt van onze website zonder je voorkeur aan te geven registreren we alleen functionele cookies.