Blogs van de week

Blogs van de week

De blogs van deze week gaan over de innerlijke beleving. Heb aandacht voor het innerlijk, niet alleen bij jezelf maar ook bij de ander.


Dovemansoren

G. op de Beek, Vele hemels boven de zevende, p. 82 blijft luisteren naar mensen die verongelijkt zijn, die zich onrechtvaardig behandeld voelen, “want”, schrijft ze: “Er moet toch iemand luisteren naar mensen die niemand horen wil. Omdat ik weet dat zij het verschil voelen tussen echt luisteren en doen alsof. En misschien, wie weet zou dat toch iets veranderen, hoe klein misschien ook. En al die verhalen komen echt binnen. Altijd”.

Horen en doen
Als je speelt met het dier in je
word je een beetje dat dier
als je speelt met de leugen
verlies je het recht op waarheid
als je speelt met wreedheid
verlies je de zachtheid van je gemoed
wie zijn tuin wil schoonhouden reserveert
geen grond voor onkruid.
(citaat van Dag Hammarskjold)

Hoor, maar ik kan niet horen (GvL 618)
Dietrich Bonhoeffer zou ooit gezegd hebben: “We houden meer van onze eigen gedachten dan van de Bijbel. We lezen de Bijbel niet meer ernstig, we lezen hem niet meer tegen onszelf, maar alleen nog vóór onszelf”.

Henk Bloem, pastor

Meer verdieping in de lezingen van komende zondag: www.parochie-sintmaarten.nl/weeklezingen/22e-zondag-door-het-jaar-2018-b/ lees hier

2018-08-27T17:06:33+00:0027 augustus, 2018|Nieuws|

Wij maken gebruik van cookies om je een zo goed mogelijke ervaring op onze website te geven. Om jouw voorkeur te registeren moet jouw browser cookies accepteren. Meer informatie over ons beleid en het instellen van cookies kun je in onze privacy- en cookieverklaring vinden. Als je gebruik maakt van onze website zonder je voorkeur aan te geven registreren we alleen functionele cookies.