Erik Borgman bekommentarieert…..

Erik Borgman bekommentarieert…..

…..’bekeert U’, of beter ‘Verander van mindset’ met:

“Wij moeten ons verhaal vertellen en niet ten dienste staan van de wereld zoals die is. Dan ga je gaten stoppen of via de caritas oplossen wat de overheid laat liggen. We moeten juist de verschillen benoemen die er zijn en de gebruikelijke manier om over de wereld te denken. Het verschil zit ‘m in het perspectief dat bij christenen wezenlijk anders ligt. De moderne mens kijkt vanuit de gedachte: “Wat kan ik er mee, met mijn leven, met de wereld”. De religieuze mens kijkt naar dezelfde cultuur, maar vanaf een andere kant: “De wereld is niet van mij, zij is mij gegeven. En in die wereld heb ik een plaats”. We moeten dus durven beginnen met het tegenspreken van de vanzelfsprekendheden die mensen hebben. Het gaat om een fundamentele ommekeer, een wisseling van perspectief. (E. Borgman)

2018-09-06T11:40:41+00:0013 februari, 2018|Nieuws|

Wij maken gebruik van cookies om je een zo goed mogelijke ervaring op onze website te geven. Om jouw voorkeur te registeren moet jouw browser cookies accepteren. Meer informatie over ons beleid en het instellen van cookies kun je in onze privacy- en cookieverklaring vinden. Als je gebruik maakt van onze website zonder je voorkeur aan te geven registreren we alleen functionele cookies.