Seksueel misbruik in de kerk: de paus schrijft ons een brief

Seksueel misbruik in de kerk: de paus schrijft ons een brief

Helaas zijn we opnieuw opgeschrikt door een groot schandaal rond seksueel geweld tegen kinderen in de kerk, nu in Pennsylvania, in de Verenigde Staten. Zoals een oudere parochiaan tegen me zei: “Je schaamt je soms tegenover anderen om katholiek te zijn. En ik begrijp het niet… die mensen hebben toch een eed tegenover God afgelegd?”  Paus Franciscus schaamt zich ook. Hij heeft alle katholieken een brief geschreven n.a.v. dit gebeuren. In deze brief verwijst hij o.a. naar Maria, die onder het kruis bleef staan: “Zij, de eerste van de leerlingen, leert ons allen als leerlingen hoe we halt moeten houden bij het lijden van onschuldigen, zonder excuses of lafheid.”

De Nederlandse vertaling van de hele brief vindt u, zodra deze beschikbaar is, op deze website. De brief is al wel in het Engels te lezen: brief paus Franciscus

Nelleke Spiljard, pastoraal werker

2018-10-10T14:21:27+00:006 september, 2018|Nieuws, Uitgelicht nieuws|

Wij maken gebruik van cookies om je een zo goed mogelijke ervaring op onze website te geven. Om jouw voorkeur te registeren moet jouw browser cookies accepteren. Meer informatie over ons beleid en het instellen van cookies kun je in onze privacy- en cookieverklaring vinden. Als je gebruik maakt van onze website zonder je voorkeur aan te geven registreren we alleen functionele cookies.