Wat heeft geloven met geheimen van doen?

Wat heeft geloven met geheimen van doen?

Normaal bedoelen we met geheimen dingen die verborgen moeten blijven. Je hebt de “commissie stiekem” van de Tweede Kamer, die over veiligheidszaken gaat en waarvan de leden niets mogen vertellen over wat ze in die commissie gehoord hebben. In de godsdienst leek het woord “geheim” vaak gebruikt te worden als een stopverbod voor het denken.  Over geen van die dingen gaat het, als we spreken over de “geheimen  van ons geloof”. Dan gaat het over dingen, waar je niet over uitgedacht raakt en over gebeurtenissen in onze geschiedenis en over sacramenten. Zelfs de Kerk blijkt een geheim te zijn, ook al is ze zo zichtbaar als elke andere organisatie.

Professor Dr. Jozef Wissink (1947) was hoogleraar praktische theologie aan de Universiteit van Tilburg. Hij is priester van het aartsbisdom Utrecht

 

Jozef Wissink

Datum                             maandag 11 maart 2019

Tijd                                   20.00 uur

Locatie                            St. Andrieskerk

Begeleiding                 Theo Wagenaar en Teun Monster

2019-01-14T15:56:54+00:001 februari, 2019|Nieuws|

Wij maken gebruik van cookies om je een zo goed mogelijke ervaring op onze website te geven. Om jouw voorkeur te registeren moet jouw browser cookies accepteren. Meer informatie over ons beleid en het instellen van cookies kun je in onze privacy- en cookieverklaring vinden. Als je gebruik maakt van onze website zonder je voorkeur aan te geven registreren we alleen functionele cookies.