Het boek Handelingen is een trots boek, dat de jonge christengemeenschap ziet groeien en de bevestiging inhoudt van ‘God met ons’.

“Als jullie mij liefhebben”, dat klinkt zo mooi. De rabbijn die daarover in discussie ging zei: “Dan weet je dus ook wat mij verdriet doet, nietwaar? Hoe kun je anders zeggen dat je van me houdt als je dat niet eens weet?”

Slogans
“Wij zijn één, en als je gaat tellen, ben ik met z’n tweeën!”
“Wij zijn overal, maar zonder jou nergens” (slogan van Rode Kruis)
“Jezus is de Weg”…laat hij dus over zich lopen?

Er is wanorde in de wereld; er is zoveel armoede;
er is zoveel verdeeldheid onder de mensen;
Er is oorlog tussen de naties; er is geen vrede.
Wij hebben ons van U verwijderd,
maar we zijn van u afhankelijk voor de lucht
die we inademen;
zonder die lucht zijn we dood, bewegingsloos,
Doe ons omgaan met onze zusters en broeders, zwart, wit, rood, geel.
Maak van de wereld een grote mand vol kleuren,
beschermd door uw machtige hand,
Opdat er eenheid op deze wereld  zal zijn.
God, moge ons daarnaartoe leiden
in Jezus Christus, uw Zoon.
(gebed uit Tanzania)

Iedereen die iets weet van paus Franciscus, weet dat de werkwijze van San Egidio hem erg aanspreekt. Hij zei bij een ontmoeting: “Bij jullie valt het onderscheid weg tussen degene die helpt en degene die geholpen wordt. Als bij een omhelzing. Wanneer twee mensen elkaar omhelzen dan kun je niet meer zien wie nou wie omhelst.”
Enkele leden van San Egidio zeggen: “Dat vinden wij een heel mooi beeld van kerk-zijn…dat we ook altijd zullen nastreven.”

“Ik kan gewoon maar niet begrijpen dat je zoveel tijd doorbrengt met praten over religie, over tolerantie en liefde, maar ondertussen nauwelijks aandacht hebt voor je eigen vrouw  en kinderen.” Uit: M. Medema, Lysbeth; een biografie die hoog geprezen wordt.

Henk Bloem, pastor

Meer verdieping bij de lezingen van deze zondag: lees hier.