Deze zomer is in museum het Catharijneconvent de tentoonstelling Christendom en slavernij – Een Nederlands verhaal. Aan de hand van historische bronnen, persoonlijke reflecties, onderbelichte perspectieven en hedendaagse kunst krijgen bezoekers inzicht in de vaak onbesproken relatie tussen het christen­dom en het Nederlandse slavernijverleden.

Het christendom had een cruciale invloed op het denken over slavernij. Zowel de voor- als tegenargumenten werden uit de Bijbel gehaald. Deze geschiedenissen hebben de identiteit van Nederland mede gevormd. Nooit eerder is op deze schaal een zo veelomvattende tentoonstelling hierover georganiseerd. Ze omspant de periode 1596 – waarin het eerste schip met slaafgemaakten aanmeerde in Middelburg – tot nu.

Data: 29 juni – 22 september 2024
Locatie: Museum Catharijneconvent, Lange Nieuwstraat 38, Utrecht
Meer informatie, openingstijden en toegangsprijzen/tickets (let op: in het museum kan alleen nog met pin of creditcard worden betaald): www.catharijneconvent.nl.

Foto: Pixabay