25 januari, 2023|

Laten we ook op deze grijze dagen met aandacht om ons heen kijken zodat – in schrijfster Annie Dillards woorden- ‘ de schepping niet hoeft te spelen voor een lege zaal’.

Draad van leven

9 januari, 2023|

Waterdruppels op de ruiten
buiten spatten dikke druppels recht omlaag
waterplassen
regenjassen
zachte druppels op je tong
land en water zijn gescheiden
verlangen blijft aan beide zijden
groot
druppels kleven, blijven even
aan de draden van het leven
kleinste druppel
die vermag om het glans en kracht te geven
spiegelt alles wat […]

Gebed

28 december, 2022|

Verborgen God,
door een ster in de nacht
hebt u ons de bevrijder onthuld:
een kind, een kwetsbaar mens,
geboren zoals wij.
Blijf uw mensen voorgaan,
zodat we toekomst hebben
en niet bang zijn
voor de machten en goden van de
duisternis.

Jan de Jongh
Uit: Rond de langste nacht. Liturgie […]

God is altijd groter

30 november, 2022|

Ignatius van Loyola, de oprichter van de Jezuïtenorde, gebruikte graag de uitdrukking: Deus semper maior est. God is altijd groter.
Je kunt het zien als een soort oefening, een mantra, die je telkens voor je uit fluistert: God is altijd groter.
De […]

Bezinning advent door pastor Johan Rutgers

15 november, 2022|

Goddelijke Renovatie Interventie! Zondagochtend 16 oktober ontdekte ik in de pastorie te Barneveld, dat er een gedeelte van het plafond in de logeerkamer naar beneden was gekomen en de hele ruimte was bezaaid met stro, stukwerk, gips en vooral veel stof. Na een eerste primaire reactie vol verbazing, gevolgd door een achterstevoren gebeden litanie, bestond de rest van de dag uit vlagen van zelfmedelijden (waarom moet dit nu net weer bij mij gebeuren?!?) en boosheid nadat ik me bedacht: “Wat als mijn vader en moeder nu tóch dit weekend waren komen logeren zoals ze graag hadden gewild??!?!). Moest ik in de dagen daarna vooral denken aan de parallellen met onze parochies en de Kerk in Nederland in het algemeen. [...]

Bezinning

22 augustus, 2022|

Op vakantie in Zweden zagen we in het vissersplaatsje Skärhamn deze kerk, een karakteristiek houten kerkje zoals zovelen in die streek, met bootjes aan de zoldering, een fraaie preekstoel, toch ook wat iconen en ornamenten, een kinderhoekje en folders waar […]

De Mantel van Sint Maarten

28 juni, 2022|

Dit gedicht van Maryse Imbault uit Doorn werd gelezen bij de oprichtingsviering van parochie Sint Maarten op 13 november 2010. Elke geloofsgemeenschap had een lapje gemaakt voor een gezamenlijke mantel van Sint Maarten, met een uitleg wat het verbeeldde en […]

Pinksteren

1 juni, 2022|

‘De Aandrang Gods’, zo noemt Wiel Logister, hoogleraar theologie en overste Montfortanen, de Heilige Geest.
Wanneer, waarbij voelt u op dit moment in uw leven, deze aandrang?

Een onzichtbare kracht

16 mei, 2022|

Een onzichtbare kracht heeft ons lange tijd in de greep gehouden: het coronavirus. Er is hierover al zoveel gezegd en geschreven. Wanneer we uitzien naar Pinksteren, en bidden: “Adem in ons, Heilige Geest”, dan ben ik een beetje voorzichtig. Want juist het inademen […]