Bezinning: uit ‘Mussenvlucht’

6 september, 2022|

‘Mussenvlucht’, een gedicht van M.L. Rijneveld, naar aanleiding van de situatie in Ter Apel.

Als je alles kwijt bent wat je dierbaar is:
huis, haard, waardigheid, kind.
Als je bij aankomst al ziet
dat men de armen niet open
maar op elkaar geklemd houdt,
[…]

Bezinning

22 augustus, 2022|

Op vakantie in Zweden zagen we in het vissersplaatsje Skärhamn deze kerk, een karakteristiek houten kerkje zoals zovelen in die streek, met bootjes aan de zoldering, een fraaie preekstoel, toch ook wat iconen en ornamenten, een kinderhoekje en folders waar […]

De Mantel van Sint Maarten

28 juni, 2022|

Dit gedicht van Maryse Imbault uit Doorn werd gelezen bij de oprichtingsviering van parochie Sint Maarten op 13 november 2010. Elke geloofsgemeenschap had een lapje gemaakt voor een gezamenlijke mantel van Sint Maarten, met een uitleg wat het verbeeldde en […]

Pinksteren

1 juni, 2022|

‘De Aandrang Gods’, zo noemt Wiel Logister, hoogleraar theologie en overste Montfortanen, de Heilige Geest.
Wanneer, waarbij voelt u op dit moment in uw leven, deze aandrang?

Een onzichtbare kracht

16 mei, 2022|

Een onzichtbare kracht heeft ons lange tijd in de greep gehouden: het coronavirus. Er is hierover al zoveel gezegd en geschreven. Wanneer we uitzien naar Pinksteren, en bidden: “Adem in ons, Heilige Geest”, dan ben ik een beetje voorzichtig. Want juist het inademen […]

De stem van de engel

29 november, 2021|

Uit de Johanneskerk in Leersum ontvingen we een prachtige Adventkalender. Hieruit het volgende verhaal:
Maastricht, eind november. Een waterig zonnetje tilt de dag uit haar grauwheid. Bij de hoofdingang van de Bijenkorf wordt gemusiceerd door drie mannen uit Sint-Petersburg. Dat staat […]

Sint-Nicolaas

16 november, 2021|

De historische Sint-Nicolaas was een katholieke bisschop uit de vierde eeuw die leefde in Myra, in het land dat tegenwoordig Turkije heet. De middeleeuwse legendes waarop zijn heiligheid is gebaseerd, die kennen we wel. Denk maar aan de drie arme […]

De mantel van de armen

3 november, 2021|

Wie is die man in die grote zwarte mantel, met zijn baret, zijn bril en zijn baard? In Frankrijk weet iedereen dat. Het is Abbé Pierre, vrij vertaald ‘Pater Piet’. Hij is de oprichter van de Emmaus-beweging, wereldwijd bekend om […]