Zomerversje

15 juli, 2020|

‘Over de bergen, daar schijnt de zon.
Wég wil ik, wég van het grauwe!
Heel ver voorbij de horizon,
dáár wil ik vakantie houden.

Daar kan ik slapen en drinken en eten,
daar kan ik eindelijk rusten.
Daar kan ik zorgen en lasten vergeten,
daar zijn alleen […]

Handen

25 juni, 2020|

Twee in elkaar gesloten handen
het is altijd een geheim,
het kan heel persoonlijk wezen.
Het kan ook een beginnen zijn.

Het kan een troost zijn, medeleven.
Het kan een steun zijn, woordeloos.
Het kan ook een afscheid wezen
voor altijd-meedogenloos.

 Maar wat die handdruk ook betekent,
wat het […]

Dankbaarheidsboom

1 mei, 2020|

Op de vraag: 'Waar bent u ondanks alles in deze tijd van corona toch dankbaar voor?', kreeg de redactie van het parochieblad 'De Mantel van Sint Maarten' veel reacties. De reacties zijn opgehangen in de 'dankbaarheidsboom'. [...]

Witte Donderdag: bezinning

9 april, 2020|

Het gebeurt TIJDENS de maaltijd. Niet bij binnenkomen van ‘t huis, niet een soort welkomstritueel. Jezus staat TIJDENS de maaltijd van tafel op. Iedereen verwacht dat hij het hoofdgerecht gaat halen. Maar hij kleedt zich om en gaat zijn leerlingen […]

  • Religeuze leiders in quarantaine - samen in vertrouwen

Samen in vertrouwen, in tijden van Corona

30 maart, 2020|

Juist in de tijd dat wij fysieke afstand van elkaar moeten nemen, moeten we geestelijk tot elkaar komen’. Dat is de boodschap van de 13 prominente religieuze en levensbeschouwelijke leiders van islam, tot christendom, jodendom en humanisme, in de gezamenlijke video genaamd ‘Samen in Vertrouwen’. 

Zing

25 maart, 2020|

Over de hele wereld worden mensen wakker

Ja er is angst
Ja er is isolatie
Ja men doet paniek aankopen
Ja er is ziekte.
Ja er is zelfs dood

Maar

In Wuhan zeggen ze na zoveel jaren van lawaai
dat je de vogels weer kan horen zingen
Ze zeggen […]