We kennen allemaal Vaderdag en Moederdag. Dat zijn geen kerkelijke feesten, hoewel er op die dagen in de kerk wel vaak voor alle vaders en moeders wordt gebeden. Wat sinds enkele jaren wel een kerkelijke feestdag is, is de Dag voor Grootouders.

Paus Franciscus heeft deze vastgesteld op de vierde zondag van juli. Dit jaar is dat op 23 juli. Deze dag is niet toevallig gekozen, want het is de zondag vóór de feestdag van de Heiligen Anna en Joachim, de opa en oma van Jezus.
Het is een mooie gelegenheid om midden in de zomervakantie even stil te staan bij alle grootouders, die soms misschien een beetje vergeten worden of het tijdens de vakantie wekenlang zonder bezoek van hun kinderen en kleinkinderen moeten stellen. Het is goed om dankbaar te zijn voor wat zij voor ons gedaan hebben.

De volledige boodschap van paus Franciscus voor de werelddag van de grootouders en ouderen kan je hier lezen.