Het is alweer zeven weken dat onze parochiaan Herbert Tiemens uit Driebergen vertrok voor een tocht per fiets naar Lissabon. Afgelopen donderdag is hij veilig aangekomen. Het was een bijzondere ervaring om zo lang alleen onderweg te zijn. Maar, zoals elke pelgrim ervaart, het is nooit helemaal alleen. Ook Herbert heeft onderweg veel mensen ontmoet, bekenden en onbekenden. Natuurlijk veel uit de (professionele) fiets(beleid)wereld. Het was hartverwarmend hoeveel mensen tijd voor hem hadden uitgetrokken om per fiets hun stad en omgeving te laten zien. En hem uitnodigden om te overnachten of overnachtingen voor hem regelden bij vrienden verderop de route. Maar ook de eenzame dagen en het kamperen in het wild in de middle of nowhere hadden hun charme. Alles bij elkaar was het een belevenis om nooit meer te vergeten. Dan nu nog een weekje congres. Het was tenslotte wel woon – werkverkeer.

Marjolein Tiemens