De coronacrisis had ook voor de leden van het Jongerenkoor Driebergen de nodige gevolgen. Naast het feit dat de repetities en vieringen niet door kunnen gaan, is hun jaarlijkse paradepaardje, het Oranjeterras tijdens Koningsdag, ook geveld door de coronamaatregelen. Al vrij snel nadat duidelijk werd dat Koningsdag afgelast zou worden, staken de koorleden de koppen bij elkaar om een eventueel alternatief te bedenken, en met succes: de koningsdagbox werd geboren. De box zou het feestje, wat we normaliter massaal buiten tezamen vieren, naar huis moeten halen door middel van onder andere allerlei lekkere borrelhapjes en attributen voor oud-Hollandse spelletjes. De inhoud van de box werd samengesteld door een samenwerking met lokale ondernemers aan te gaan. Het uitgangspunt was dat de lokale ondernemer ook zijn marge kon behouden en er een win-win situatie ontstond waar de lokale ondernemer én het JKD een mooi zakcentje aan over kon houden.

De uiteindelijke verkoop van de koningsdagbox heeft ieders verwachtingen overtroffen; er zijn uiteindelijk 290 dozen verkocht. Op Koningsdag zelf werden de boxen bij de mensen thuis afgeleverd door alle koorleden met hulp van enkele ouders en oud-koorleden. De koorleden zijn erg gevleid door alle positieve reacties die ze ontvangen hebben, dus ze kunnen spreken van een geslaagde actie!