Door het coronavirus lijden we in deze tijd onder ziekte of angst daarvoor, vrees voor de dood, zorgen om onze familie, onze financiën, onze toekomst. Hierdoor komt de lijdensweg van Jezus – zijn Kruisweg – ons dichter op de huid. Het kan troostend zijn om juist in deze Goede Week samen bij de Kruisweg stil te staan.

Nu er geen kerkelijke plechtigheden zijn, vind je hier een Kruisweg om zelfstandig te gebruiken. Je kunt hem meenemen naar een opengestelde katholieke kerk en je eigen ronde maken langs de kruiswegstaties. Ook kun je hem samen rustig voorlezen en beleven aan tafel.

Deze Kruisweg-meditatie is geschreven door theoloog Tim Schilling speciaal voor de corona-tijd. De Kruisweg is een eerlijke, meditatieve confrontatie met lijden en dood, en biedt juist daarom troost. Jezus is ons voorgegaan. Hij die zei: ‘Wees niet bang’, is er nog steeds voor ons, ook nu.

Bron en meer info: www.geloventhuis.nl.