Toen we in de redactie de Pinkstertijd bespraken, kwamen we via ‘nieuw leven inblazen’ als vanzelf op het woord ‘animatie’. In de filmwereld bedoelen ze daarmee tekenfilms, poppenfilms, bewegend beeld op een kunstige manier gemaakt uit stilstaand materiaal. We ontdekten dat ‘animeren’ goed bij Pinksteren past. De leerlingen van Jezus zijn na zijn hemelvaart letterlijk stilgevallen. Maar door de komst van de heilige Geest worden ze ge-re-animeerd, opnieuw bezield (‘anima’ betekent ziel in het Latijn). Ze gaan praten en hun getuigenis is voor iedereen verstaanbaar.
Kinderen ‘animeren’ hun speelgoed voortdurend. En God heeft vele manieren om mensen weer op de been te brengen, te bezielen, te genezen, zin te geven. Daarom presenteren we je het Pinksterthema ‘Leven inblazen’. Er zijn bijbelverhalen bij en filmtips. Er zijn prentenboeken waarin mensen en dieren tot leven komen. We gaan knutselen, wat bijna altijd betekent materiaal nieuw leven inblazen.
Lees en bekijk geanimeerd het nieuwe thema en laat je meevoeren door de Geest van Pinksteren.

Edith, Wies, Tim, Meike en Marjet

www.geloventhuis.nl