“Indringend, overpeinzend, uitdagend, schuldbewust, uitnodigend: de blik van Maria Magdalena kent vele verschijningsvormen waar vele verhalen achter schuilgaan.              Ze zalft, verleidt, huilt, bidt, verkondigt, bekeert en verricht wonderen,” aldus het museum over deze expositie. De bezoeker ontmoet Maria Magdalena op schilderijen, beelden en foto’s. Al eeuwenlang laten kunstenaars zich door haar inspireren: van anonieme middeleeuwse meesters tot Marlene Dumas en David LaChapelle. De oudste verbeelding die te zien is tijdens de expositie komt uit de eigen collectie van Museum Catharijneconvent en dateert uit de late elfde eeuw.

De expositie is te zien van 25 juni 2021 t/m 9 januari 2022, een en ander uiteraard onder voorbehoud van de actueel geldende coronamaatregelen.

Museum Catharijneconvent, Lange Nieuwstraat 38 Utrecht.
Meer informatie over openingstijden, vooraf reserveren (indien nodig vanwege de coronamaatregelen), toegangsprijzen et cetera: www.catharijneconvent.nl.