Op weg naar Pasen neemt diaken Marcel Sarot ons, in een meditatieve rondgang, mee door het werk van de Nederlandse schilder Jaap Scheurs (1913-1983). Er is nl. iets vreemds aan de hand met deze schilder. Gedurende heel zijn leven heeft hij als een bezetene geschilderd zonder zich druk te maken over artistieke modes of de verkoop van zijn werk. Toen hij onverwachts overleed, liet hij zijn nabestaanden zo’n 1000 kunstwerken na. Deels zijn dat werken die je niet boven je eettafel zou willen hangen: heel indringend beelden zij menselijk lijden, in enkele gevallen ook het lijden van Christus, uit. Opvallend is daarbij dat in het werk van Schreurs lichaam en geest zó met elkaar zijn verbonden, dat het psychische leven van mensen in hun lichamen tot uitdrukking wordt gebracht. ‘Psychologisch realisme’ noemde hij dat eens.

Het werk van Schreurs is niet bekend bij het grote publiek, maar als je er eenmaal kennis mee hebt gemaakt, laat het je niet meer los. Zo is het mij in ieder geval vergaan. Daarom wil ik u in de Goede Week als voorbereiding op Pasen graag meenemen in een meditatieve rondgang door het werk van Jaap Schreurs.

Datum en tijd: woensdag 31 maart, 20.00 uur.

Plaats: digitaal, via Zoom.

Aanmelding: m.sarot@parochie-sintmaarten.nl