De Heilige Martinus die op 11 november 397 werd begraven, is de beschermheilige van militairen, bedelaars en herders en ook van de Martinuskerk in Doorn.
Martinus deelde als militair, zijn mantel met een bedelaar. De daaropvolgende nacht verscheen Jezus hem in de gestalte van de bedelaar. Hij had de helft van de mantel van Martinus om zijn schouders. Die droom maakte diepe indruk, Martinus liet zich dopen, zette zich in voor de armen en werd later bisschop van de Franse plaats Tours.
Op 11 november werd dit verhaal opnieuw beleefd met de kinderen van Nicolaasschool in de Martinuskerk. Het viel ons op dat een groot deel van de kinderen de geschiedenis en de betekenis van Martinus niet kenden. Het verhaal werd ondersteund met beeldmateriaal en met enthousiasme ontvangen door de kinderen alsook de docenten.

Team Verbinding
Annemarie Damen en Gina Peters

Foto: Annemarie Damen