Nu het kouder wordt
en het licht verzwakt,
bidden wij
dat wij warmte geven en warmte ontvangen
en dat ons nooit mag ontbreken
het licht van vriendschap en liefde
waarin we elkaar herkennen.

Nu de avonden langer worden,
bidden wij
dat wij de tijd gebruiken
om tot onszelf te komen,
anderen te ontmoeten
en te naderen tot God.

Nu het jaar naar de winter keert,
bidden wij om dankbaarheid
voor alle vruchten van onze herfst
en dat wij afscheid leren nemen.

God,
tussen licht en donker
verloopt ons leven.
Neem ons op in uw stilte
en verblijd ons
met uw vriendelijk licht.
Jezus, onze Heer.

Frans Cromphout SJ
(Uit: Piet Thomas, Groot gebedenboek, 
Lannoo; Callenbach, 1995)

Deze tekst, en nog veel meer andere mooie teksten zijn opgenomen in het boekje ‘Gebeden rond de kerststal, van Donker naar Licht’. Deze boekjes zijn inmiddels verspreid onder de geloofsgemeenschappen en zijn beschikbaar zo lang de voorraad strekt.

In dit boekje gaan bekende katholieken uit kerk en samenleving met Maria en Jozef op weg naar de Advent en kiezen in de weken naar het Licht van Kerstmis hun favoriete figuur of voorstelling uit de Kerststal. Met daarbij ook telkens een gebed. Dat kun je hardop meebidden want iedere bekende katholiek vertelt zijn of haar verhaal en bidt zijn of haar gebed ook op video (zie www.adveniat.nl).