Iedereen heeft familie! Zomaar, daar hoefde je zelf niets voor te doen. Het zijn de mensen die vanzelf bij je horen. Toen we er met de redactie over nadachten, ontdekten we hoeveel verschillende families er zijn! Van heel grote tot heel kleine, van knusse families tot bonusfamilies. En dan telden we de mensen die vóelen als familie er nog niet eens bij! Met Kerstmis werd dat weer voelbaar: rond de kribbe vormen we een grote familie. En later legt Jezus het uit in zijn verrassende antwoord op de vraag ‘Wie zijn mijn moeder en mijn broers?’

Marjet ving het in twee woorden: ‘Verwanten’ en ‘Zielsverwanten’; en die ‘wanten’ voelen allebei heerlijk warm. Met Meike knutsel je dit keer een echte stamboom, ook daar is ruimte voor iedereen! In de Bijbel ontdekten Wies en Edith dat het daar met familie ook anders gesteld is dan je zou verwachten; Tim laat zien dat zelfs de heilige Familie niet in ons ideaalbeeld van ‘familie’ past. En Nelleke laat zien dat als we bij het bidden God ‘Onze Vader’ noemen, we dan sowieso allemaal familie van elkaar zijn!

Marjet, Meike, Nelleke, Tim, Wies en Edith

Meer info: www.geloventhuis.nl