In Paushuize te Utrecht is op 19 september postuum de Yad Vashem-onderscheiding uitgereikt aan kardinaal De Jong. De ambassadeur van Israël, de heer Modi Ephraim, overhandigde de oorkonde en medaille die bij de Yad Vashem-onderscheiding horen aan de nabestaanden van de in 1955 overleden kardinaal. Hij was aartsbisschop van Utrecht tijdens de Tweede Wereldoorlog en kreeg deze onderscheiding onder meer vanwege zijn herhaaldelijke publieke verzet tegen de Jodenvervolging. Om 12.00 uur waren kardinaal Eijk, de Utrechtse hulpbisschoppen mgr. Woorts en mgr. Hoogenboom en familieleden van kardinaal De Jong bij diens graf op de Utrechtse begraafplaats St. Barbara. Daar legden ze bloemen en was aansluitend een kort gebedsmoment.

Een uitgebreid artikel met foto’s kan je hier lezen.

Een video hierover kan je hier bekijken.

Bron tekst en foto: Nieuwsbrief Aartsbisdom nr. 267