Na het succes van de reis naar de Wereldjongerendagen in Lissabon wil Jong Aartsbisdom vaker een reis aanbieden aan jongeren. Korte reisjes dichter bij huis in de jaren dat er geen WJD plaatsvindt. Daarom organiseert priester Gauthier de Bekker in de meivakantie een reis naar Taizé (Frankrijk) voor jongeren van 16 t/m 35 jaar oud. Start- en eindpunt van de busreis is Utrecht.

“Iedereen die naar Taizé is geweest, weet dat het een bijzondere plek is die je zeker weet te raken,” aldus de organisatie. De Gemeenschap van Taizé is een in de jaren veertig van de 20ste eeuw gestichte oecumenische broedergemeenschap, toegewijd aan gebed en vrede. De gemeenschap bestaat uit zo’n honderd celibataire broeders uit bijna dertig landen, geleid door een prior. Oorspronkelijk konden alleen protestantse mannen toetreden, in 1968 werd de eerste rooms-katholieke broeder opgenomen. Het hele jaar door (vooral rond Pasen en in de zomer) komen duizenden jongeren van verschillende nationaliteiten naar Taizé voor ontmoeting en bezinning.

Datum: zondag 28 april t/m zondag 5 mei 2024
Kosten: 225 euro (mocht dit een probleem zijn, neem dan contact op met de organisator)
Meer informatie en aanmeldenwww.jongaartsbisdom.nl/jongerenreis-naar-taize/

Flyer Reis Taizé 2024

Foto: pixabay