We horen veel over biodiversiteit en de invloed van stikstof en droogte op de natuur. Ook kinderen krijgen de boodschap mee dat we anders en behoedzamer moeten leven. Het zijn grote vraagstukken waar je je vanzelf heel klein bij kunt voelen! Met het nazomerthema SOORT NA SOORT willen we de andere kant van dezelfde medaille laten zien, hoe je je groot kunt voelen, als onderdeel van de natuur, die zo wonderbaarlijk in elkaar zit. Is het geen magistraal verhaal, hoe God in zes dagen ons heelal en perfecte leefomstandigheden op aarde schept, en alle wezens in het leven roept, soort na soort? En dan de zevende dag voor rust bestemt? De wijsheid van dat verhaal kan je leren vertrouwen te hebben in de Vader, in mensen van goede wil, in jezelf. We benadrukken deze maand de verwondering en dankbaarheid die je kunt voelen als je stilstaat bij de natuur en elke nieuwe dag. SOORT NA SOORT gaat over de variatie die in de schepping zit, over ordenen, verzamelen en sorteren, spelen, vlinders fotograferen, creatief zijn. Over prachtige dierenprentenboeken en over wat je tegen God wilt zeggen in gebed. Als vanzelf komt de heilige Franciscus van Assisi (4 oktober) aan bod. Ontdek alle rubrieken soort na soort!

Tekst: www.geloventhuis.nl

Foto: Ellie Keller